Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego Uniwersytet Szczeciński Miasto Szczecin

II Letni Koncert Uniwersytecki - Morzyczyn

 
Inauguracja Miedwiańskiego Lata 2018 - w harmonii z Miedwiem to koncert z udziałem chóru, orkiestry, profesjonalnych solistów oraz wysokiej klasy dyrygenta. Koncert ten odbędzie się dnia 23 czerwca 2018 roku w amfiteatrze w Morzyczynie.
 
Podczas koncertu wystąpi Chór Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z zaproszonymi do współpracy artystami: toruńską orkiestrą Capellą Thoruniensis, światowej sławy dyrygentem - prof. Paulem Esswoodem oraz solistami: Aldoną Bartnik, Lucyną Boguszewską, Pawłem Wolskim oraz Jarosławem Kitala.
 
W sobotni wieczór zgromadzona publiczność usłyszy m.in Mszę „Nelsońską" J. Haydna. Jest to niezwykle imponująca kompozycja, z rozbudowanymi i wymagającymi partiami chóralnymi, znakomitymi ariami solistycznymi, wymagająca również udziału bardzo dobrze przygotowanej orkiestry.
 
Muzyków w tym koncercie poprowadzi prawdziwa gwiazda - Brytyjczyk Paul Esswood, jeden z najsłynniejszych kontratenorów, wybitny specjalista w zakresie interpretacji muzyki dawnej, który występował na najwspanialszych salach koncertowych na świecie, miedzy innymi we włoskiej La Scali, i dokonał ponad 200 nagrań płyt CD.
 
Koncert został objęty patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Wstęp na inauguracje Miedwiańskiego Lata wolny.
 
W dniu koncertu prowadzone będą dwie dodatkowe akcje: 
1) kwesta na rzecz remontu najstarszego w Gmina Kobylanka zabytku tj. Kościoła p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Kunowie oraz
2) akcja Fundacja DKMS na rzecz strażaka ze Stargardu i Kunowa Sławka Pogorzelskiego
 
Cykl imprez „Miedwiańskie Lato” 2018 to nieustanie od 2007 roku jedne z najważniejszych form kultury i rozrywki dla wszystkich mieszkańców gminy Kobylanka, Stargardu, Szczecina, okolic oraz turystów przybyłych z całej Polski i zagranicy nad Jezioro Miedwie. W tym roku zaplanowane jest kilkanaście wydarzeń, około 120 godzin występów artystycznych w malowniczym plenerze, jakim jest bez wątpienia amfiteatr na jeziorze Miedwie. W tym roku Morzyczyn odwiedzą takie gwiazdy jak O.S.T.R., Guzior, Kartky, kabaret SMILE, kabaret Pod Wyrwigroszem, kabaret Weśrzesz, GROMEE, DJ KUBA&NEITAN, Dj Slavic (Ola Ciupa), Sławomir, Kamil Bednarek, zespół KOMBI oraz wielu innych wykonawców z Polski i zagranicy.

II Letni Koncert Uniwersytecki

Share

Najbliższe koncerty

Brak wydarzeń

Znajdź nas na YouTube

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego na YouTube