Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego Uniwersytet Szczeciński Miasto Szczecin

II Letni Koncert Uniwersytecki - Wolin

Zapraszamy na II Letni Koncert Uniwersytecki, który odbędzie się 24 czerwca (niedziela) o godz. 17:00 w kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie. Koncert poświęcony jest pamięci ks. prałata Jana Ubermana, proboszcza parafii w Wolinie w latach 1986-2013. Tematem przewodnim koncertu będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Chór Uniwersytetu Szczecińskiego ponownie wystąpi pod batutą słynnego brytyjskiego kontratenora i dyrygenta, specjalisty od muzyki dawnej, prof. Paula Esswooda. Muzykom towarzyszyć będzie orkiestra z Torunia „Cappella Thoruniensis”, a partie solowe zaśpiewają: Aldona Bartnik, Lucyna Boguszewska, Paweł Wolski oraz Jarosław Kitala. Za organami wolińskiej kolegiaty zasiądzie prof. Bogdan Narloch – wybitny wykonawca muzyki liturgicznej i organowej, który do udziału w koncercie zaprosił również uczestniczki zakończonej właśnie pierwszej edycji projektu „OrgaNowy Elementarz” – Ewę Dudzińską i Klaudię Witkowską.
 
Wydarzenie, organizowane pod mecenatem Miasta Wolin i Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, jest jedną z wielu inicjatyw, których celem jest aktywizacja kulturalna społeczności lokalnej i wiejskiej w Gminie Wolin oraz promocja unikalnej w skali całego regionu gotyckiej Kolegiaty pw. św. Mikołaja, miejsca realizacji ciekawych projektów muzycznych i artystycznych.

Wolin

Share

Najbliższe koncerty

Brak wydarzeń

Znajdź nas na YouTube

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego na YouTube