Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego Uniwersytet Szczeciński Miasto Szczecin

Nabór do chóru

Chór WNEiZ US przez cały rok prowadzi nabór do swoich szeregów. Do zespołu przyjmowane są osoby w każdym wieku, studenci, absolwenci, nauczyciele akademiccy, a także osoby zupełnie niezwiązane z naszą uczelnią. Od kandydatów nie wymaga się doświadczenia w podobnych zespołach, ani wykształcenia muzycznego.

Jeśli chcesz się sprawdzić i przeżyć artystyczną przygodę, to zapraszamy Cię na jedną z naszych prób. Spotykamy się w roku akademickim w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18.30-20:30 w Auli Starej na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Mickiewicz 64 w Szczecinie.

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości, co do tego czy warto wstąpić w szeregi naszego chóru, zapewne rozwiejesz je lekturą krótkiego listu jednego z pionierów i solistów Chóru WNEiZ, Mariusza Stemporowskiego, który znajdziesz poniżej. Zachęcamy również do odwiedzin działu FAQ, w którym odpowiadamy na najczęstsze pytania kandydatów do naszego zespołu.

 

Śpiew w Chórze WNEiZ oczami Mariusza

Witam Cię nasz Drogi Gościu!

Nazywam się Mariusz Stemporowski i jestem jednym z pierwszych członków Chóru Akademickiego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Chciałbym polecić Ci wstąpienie w nasze szeregi, ponieważ zapisując się do nas możesz:

  • tanio zwiedzić Europę, a także jeździć za darmo na weekendy nad morze lub do luksusowego pałacu :-D
    • na próbach i wyjazdach poznać kilkadziesiąt nowych interesujących osób, w tym być może także swoją przyszłą miłość ;-) (czego Mariusz jest akurat najlepszym przykładem; podobnie jak i nasz prezes - Hubert Kiszka, świeżo upieczony małżonek - wtrąca Piotr Rawski ;) )
  • rozwinąć się intelektualnie i artystycznie
  • nauczyć się czytania nut oraz prawidłowego śpiewu
  • dać się poznać na uczelni, jako zaangażowany w życie uczelni student, a to zawsze się przydaje ;-)
  • dodatkowo, jeśli jesteś studentem WNEiZ, to wstępując do nas możesz mieć zaliczone 2 przedmioty fakultatywne w semestrze

Śpiewając razem z nami, masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę!!!

Dzięki Chórowi WNEiZ zwiedziłem wspaniałą część Europy. Na odbytych do tej pory trzech europejskich tournee kolędowych śpiewaliśmy m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli i Strasburgu, a także spędziliśmy kilka wspaniałych dni w Paryżu i Bernie. W trakcie takich wyjazdów śpiewamy koncerty, ale także zwiedzamy najwspanialsze miejsca tak atrakcyjnych miast, jak stolice Francji i Szwajcarii. Oprócz dorocznych tournee zagranicznych, jeździmy również na krajowe konkursy, a także na warsztaty szkoleniowe nad morze lub do pałacyku w Małkocinie, gdzie w znakomitych warunkach ćwiczymy nasze głosy, ale też intensywnie się integrujemy ;-)

Nie męczymy się na żmudnych wykładach, ale tworzymy historię tego wydziału! Ponad wszystko czerpiemy wspaniałą przyjemność z koncertów, na których liczna publiczność oklaskuje nasze ciągłe postępy.

Nagraliśmy już jedną w pełni profesjonalną płytę kolędową, a także zarejestrowaliśmy w formacie DVD nasz koncert z okazji jubileuszu 5-lecia zespołu, kiedy wykonaliśmy wspólnie z solistami, chórem i orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie "Mszę Nelsońską" J. Haydna.

W kolejnych miesiącach planujemy nagrać kolejną płytę, zaśpiewać koncert w Filharmonii Berlińskiej oraz zorganizować tournee do tak atrakcyjnego kraju jak Izrael. Przyjdź do nas, a rozwiniesz się artystycznie i intelektualnie, poznasz wielu nowych ludzi, a może i "swoją miłość" - jest już u nas kilka chóralnych małżeństw ;-D

Nie przejmuj się, jeśli nigdy nie śpiewałeś - duża część z nas, nawet obecni soliści, również nigdzie wcześniej tego nie robiła - trening czyni mistrza :-D
Nie martw się, że nie znasz nut - nauczymy Cię radzić sobie z nimi.
Nie obawiaj się, że Twoi znajomi powiedzą, że to obciach - już wkrótce będziesz się śmiał z nimi z tego stereotypu, po tym jak przyjdą na Twój pierwszy koncert z naszym zespołem - zapewniam Cię, tak właśnie było ze mną!

Na zakończenie zaznaczę, że w chórze WNEiZ śpiewam już 5 lat i tak mi się to spodobało, że mimo ukończenia studiów i podjęcia pracy zawodowej, śpiewam tutaj nadal.

PRZEKONAJ SIĘ SAM I DOŁĄCZ DO NAS :-D
Pozdrawiam i do zaśpiewania!

Mariusz Stemporowski

Share